Як відомо, з 1 вересня вводиться Інститут приватних судових виконавців. В результаті чергового підвищення вартості комунальних послуг заборгованість серед населення лише зросла. Відтак, аби «коло боржників» з надання послуг якось замкнулося, ці судові виконавці «мають йти і щось почати відбирати». Але це може мати непоправні наслідки.
Таку думку під час прес-конференції у Києві висловив Олексій Кучеренко, міністр ЖКГ України (2007-2010 рр.).
«Ну, можна там відібрати одну квартиру, 5 телевізорів в якомусь місті. Спробуйте у половини населення почати застосовувати таку схему. Навіть десятки випадків, ми не розуміємо чим це все завершиться. Народ страшно наелектризований, розгром офісу «Київенерго» – це така перша ластівка», – сказав він.
За словами Кучеренка, ініціатива Мінсоцу щодо зменшення соціального нормативу споживання об’єму газу для однієї людини до 3.3 кубів у місяць виглядає «нісенітницею», на фоні вимоги НКРЕКП з встановлення будинкових лічильників газу. Адже, якщо його не поставити, а нині у суспільстві і досі тривають суперечки з цього питання, то нараховуватимуться 9,8 м3 газу у платежах, зазначив екс-міністр ЖКГ.
«Тобто там 3,3 м3 фактично споживаєте, але якщо не поставити будинковий лічильник, то буде 9,8 м3. А тепер уявіть, який «колгосп» розпочнеться у будинках, а є випадки, коли ставлять лічильники на декілька будинків. Уявіть, коли Ви розумієте, що економите газ, а потім отримуєте рахунок на 300-400 гривень, середній по Вашому будинку. Що Вам робити, де ці норми?», – наголосив фахівець.
Як підкреслив Кучеренко, нині біля 3.5 мільйонів домогосподарств в Україні без газових лічильників, а облгази за останні 10 років розікрали кошти на їх встановлення, які були передбачені у тарифах.
«А нині вони кажуть: у нас нема грошей на лічильники, ми можемо поставити лише будинкові. Це є прикладом однієї афери, яка завершиться дуже погано», – застеріг екс-міністр.
Другий міф, за словами Кучеренка, це теза про те, що лічильник, мовляв, «економить».
«Лічильник показує фактичне споживання на будинок, економити можна у себе у батареї, але який сенс це робити, якщо це нічого не дасть для самих мешканців? А в будинках системи регулювання споживання тепла, яка би дозволила в багатоквартирному будинку регулювати і контролювати тепло, не стільки, скільки потрібно «Київенерго», а скільки потрібно мешканцям – немає! Про це взагалі ніхто не говорить. Хоча ціна питання – 2-3 мільярди і за цей час всі би будинки мали повне регулювання. Це було б реальним скороченням споживання газу на 3-5 млрд м3», – сказав фахівець.
І це все при зношеності труб, які під’єднані до будинків і є з великим рівнем втрат, які, у свою чергу, закладені у тариф або компенсуються державою через ті ж субсидії, підсумував він.
Источник: http://poshtivka.org/sprobujte-u-polovyny-naselennya-vidibraty-zhytlo-kucherenko-pro-povernennya-komunalnyh-borgiv/ |