| 11.03.2011 | |16:44|
У Криму, на базі батальйону морської піхоти військ берегової оборони ВМС ЗС України тривають практичні заняття з обміну досвідом у виконанні миротворчих місій між Королівськими морськими піхотинцями ВМС Великої Британії та їхніми українськими колегами.
Заходи проходять під керівництвом начальника штабу батальйону морської піхоти майора Олександра Єсіна та капітана Фіндлі Фартинга, командира виїзної групи Центру Британської групи військових радників та інструкторів, що дислокується у чеському місті Вишков.
Метою співпраці є підготовка роти морської піхоти ВМС ЗС України до проведення самооцінки 2-го рівня з досягнення взаємосумісності для участі у спільних військових навчаннях та міжнародних миротворчих операціях.
– Ми маємо на меті підняти рівень вишколу українських морських піхотинців, використовуючи стандарти провідних європейських країн, – зазначив майор Олександр Єсін. – Морська піхота ВМС України бере участь у різноманітних міжнародних операціях. Так, у 2011 році відбудуться спільні українсько-російські навчання з миротворчої тематики "Фарватер миру”, міжнародні навчання "Сі бриз”. Періодично залучаємося для патрулювання в Середземноморському регіоні в рамках операції "Активні зусилля”.
Як підкреслив офіцер, зважаючи на те, що Україна офіційно визнана контрибутором військової морської операції Європейського Союзу по боротьбі з піратством біля берегів Сомалі "EU NAVFOR ATALANTA”, нагальним завданням для українських морпіхів є підготовка до можливої участі і в цій операції.
У свою чергу, командир підрозділу, який готується до проведення міжнародних заходів капітан Олег Савінов повідомив, що завдяки участі у спільних міжнародних заходах українські "чорні берети” мають можливість ознайомитися з порядком і методикою проведення миротворчих операцій за стандартами провідних країн Європи та навчитися спільним діям з іноземними підрозділами.
– Більшість моїх підлеглих – військовослужбовців за контрактом добре знайомі з миротворчими завданнями і мають практичний досвід їх виконання в різних країнах, – зазначив капітан Олег Савінов. – Відмінності незначні, і наше завдання бути готовими до взаємодії з підрозділами інших країн під час миротворчих місій з метою надання допомоги цивільному населенню, його охорони, захисту від ймовірних нападів, терактів тощо. При цьому важливо мати спільні погляди, узгодженість дій і гнучку взаємодію з іноземними колегами.
Як підтвердили представники морської піхоти Королівських ВМС Великої Британії, з українськими професіоналами у них повне порозуміння. Відсутність мовного бар’єру дозволяє більше часу приділити динамічним заняттям в полі.