Вторник, 07.01.2025
Рубежное .com
Социальный ресурс города
Категории каталога
Новости города Рубежное [6721]
Новости города Рубежное, Луганской области. Вся информация о г. Рубежное на нашем сайте.
Новости Украины [3676]
Новости Области и Региона [2584]
Новости Луганской области. А так же региона, города Северодонецка, Лисичанска, Кременной.
Подписаться
Сделать стартовой страницей
Поиск по сайту
Погода
Курсы валют
Курсы НБУ на сегодня
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Пользователи, посетившие сайт за текущий день:


Всего материалов:
Comments: 64748
Forum: 5874/49785
Photo: 1990
Blog: 41
News: 260
Downloads: 1072
Publisher: 13274
Directory: 77
Ad-board: 1793
Guestbook: 49

Зарег. на сайте
Всего: 39781
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
Из них
Администраторов: 1
Модераторов: 2
Rubezhnoe.Org.Ua Team:
Проверенных: 4159
Обычных юзеров: 32404
Забаненных юзеров: 1
Из них
Парней: 37396
Девушек: 2382
Главная » Статьи » Основное » Новости Украины

Спецподразделение "Беркут" вне закона!
3
Спецпідрозділ МВС України «Беркут» став фігурантом гучних скандалів. Проте керівництво МВС в усіх випадках запевняє, що міліцейській спецназ діє виключно в межах закону. То ж нещодавня заява депутата Верховної Ради, першого заступника голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадія Москаля щодо необхідності розформувати цей спецпідрозділ міліції, викликала серйозний резонанс. І навіть не сама ця пропозиція, а сам факт, що, як виявилося, сумно відомий спецпідрозділ МВС України – «поза законом».

Мін'юст відкрив очі

Нагадаємо: як повідомила прес-служба Москаля, на депутатський запит з приводу правових підстав функціонування спецпідрозділу «Беркут», Мін'юст України надав відповідь, що жодних наказів МВС стосовно затвердження «Положення про спеціальний підрозділ «Беркут» в Міністерстві юстиції не зареєстровано.

На думку самого депутата, Міністерство юстиції не зареєструвало спецпідрозділ «Беркут», тому що, згідно з чинним законодавством, на території України забороняється створення військових або інших озброєних формувань або груп, не передбачених законодавством.

А за законом «Про організаційно-правові підстави боротьби з організованою злочинністю» в Україні передбачено і законно функціонує тільки спецпідрозділ «Сокіл».

Таким чином, згідно з твердженням Геннадія Москаля, спецпідрозділ «Беркут» необхідно розформувати як незаконне воєнізоване формування, яке не має необхідної реєстрації в Мін'юсті.

Це відкриття випливло дуже не вчасно для міліційного начальства, адже "Беркут" останнім часом став фігурантом не одного скандалу – перш за все, під час парламентських виборів, що відбулися в Україні 28 жовтня і відразу після них.

Спроби втручання з подачі влади і керівництва МВС в хід виборчого процесу, маніпуляції співробітниками «Беркута» з протоколами виборчих комісій, «силове прикриття» численних порушень, стали потужною негативною рекламою цьому спецпідрозділу. "Беркут" тепер виглядає як силовий атрибут влади, за допомогою якого влада здійснює будь-які форми беззаконня.

Причому до самих виборів міліція, як відомо, готувалася вельми специфічно, закуповуючи спецзасоби для розгону мітингуючих, водомети й автомобілі для перевезення затриманих на багато мільйонів гривень.

Замість правової освіти - фізпідготовка

А тут ще незадовго до виборів спалахнув скандал в самій цій структурі: в Сумах бійці місцевого «Беркуту» звинуватили свого начальника в корупції, хабарництві і репресіях. Під зверненням підписалися 30 осіб, які заявили, що їм загрожують звільненням, якщо вони не віддаватимуть по 150 грн щомісячно своїм командирам, - мовляв, такі порядки в загоні тривають вже цілий рік.

Зауважимо, що ці звинувачення в середовищі «беркутів» з інших міст викликають сміх. Не з приводу практики поборів – якраз вона існує всюди, а з приводу названих розмірів «відрахувань» від кожного бійця на користь командирів. Оскільки, як зізнаються в приватних бесідах правоохоронці, такі суми в обласних центрах країни (а саме в таких містах дислокуються підрозділи «Беркута» - 2 полки, 6 окремих батальйонів і 19 рот загальною чисельністю близько 3,25 тис. чол) починаються з 1 000 грн щомісячно.

Зрозуміло, що «силова опора» режиму не може поскаржитися на оплату своїх послуг: рядові співробітники «Беркута», які тільки розпочинають службу, отримують зарплатню від 4 тис. грн, що в будь-якому обласному центрі складає цілком пристойну суму (для порівняння, в армії таке грошове утримання має офіцер в чині не нижче за підполковника з не менше ніж 20 роками вислуги).

Проте у випадку з поборами, як свідчать зізнання співробітників МВС у приватних розмовах, йдеться не про «відкат» частини своєї офіційної зарплати, а про «відрахування» з інших доходів – зрозуміло, незаконних. Це, в першу чергу, доходи від здирництва, яке широко практикується міліцією (наприклад, хабар за гальмування кримінальної справи), і від «кришування» незаконного бізнесу (головним чином, як свідчать мас-медіа, і як зізнаються в розмовах самі правоохоронці, – торгівлі наркотиками). А тому події в Сумах явно вимагали ретельної перевірки всієї діяльності місцевого «Беркута».

Проте результати такого розслідування виявилися вельми несподіваними. Командира підрозділу усунули з посади, а всьому підрозділу призначили переатестацію , адже дуже великі сумніви викликав рівень професійної підготовленості особового складу.

Але що цікаво: розповідаючи про результати, новий керівник сумського «Беркуту» В’ячеслав Драновській в інтерв'ю заявив: тим, хто не пройшов переатестацію, «запропоновано змінити місце служби, перейти на ті посади, які не вимагають посиленої фізпідготовки».

Це якийсь анекдот: скандал засвідчив, що в спецпідрозділі процвітає правова неосвідченість і непрофесійне ставлення до виконання службових обов'язків, а начальство перевіряє... фізичну підготовку!

Загалом цей факт додатково переконує, що вище керівництво МВС не збирається ні за яких умов боротися зі «специфічною», далекою від законності діяльністю міліційного спецназу, - навпаки, посилено покриває її.

Непрофесійні «дублери»

Таким чином діяльність «Беркуту» (втім, як і всієї української міліції) давно приголомшує пересічного громадянина. Аж надто вона мало схожа на законну, а тим більше – на таку, що покликана захищати закон.

При цьому «участь» співробітників цього підрозділу в минулих виборах на правах такого собі «силового учасника» процесу викликала нерозуміння і в рядах парламентарів від опозиції. В середині листопаду цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект щодо обмеження використання спецпідрозділів міліції для охорони громадського порядку.

Згідно з законопроектом, спецназ МВС повинен залучатися лише для підтримки порядку на об'єктах, які мають особливе значення для народного господарства або потерпілих в результаті стихійного лиха та екологічних катастроф.

В пояснювальній записці до документу вказано, що під час минулих виборів підрозділи МВС «Беркут» використовували для захоплення окружних виборчих комісій в деяких округах Миколаївської області і в Києві, через що були викривлені результати парламентських виборів. І для уникнення повторення такої ситуації і необхідні подібні законодавчі заходи.

До цього зауважимо, що нинішні офіційні завдання, які виконує «Беркут», викликають деякий подив. Серед основних - припинення масових заворушень, звільнення заручників, силове забезпечення операцій міліції, охорона громадського порядку при виникненні надзвичайних ситуацій, затримання особливо небезпечних, озброєних злочинців. Для виконання цих завдань «Беркут» має повний комплект оснащення і озброєння, включаючи бронетехніку.

Але виникає резонне запитання: навіщо тоді у складі МВС існує така структура, як Внутрішні війська, яка виконує згідно з Законом "Про Внутрішні війська МВС України" такі самі функції?

До речі, досвід реальних ситуацій (пригадаємо скандальний штурм банди Дікаєва в Одесі восени минулого року) свідчить, що все одно при зіткненні з серйозним супротивником «Беркут» біжить по допомогу до внутрішніх військ, будучи не в змозі провести класичну операцію зі знешкодження групи злочинців. Проте ми бачимо успіхи «Беркуту» на іншому фронті – зокрема, в баталіях на виборах, з грубим втручанням у виборчий процес.

Правда, МВС посилено переконує, що на виборах «Беркут» не перевищував своїх повноважень, але мова йде вже далеко не лише про роль міліції у виборах. І якраз питання повноважень і постає вельми гостро після виявлення того факту, що, як виявляється, в Мін'юсті не зареєстровані ніякі положення щодо функціонування спецпідрозділу «Беркут», з чітким визначенням його завдань і меж компетенції.

Цілком очевидно, що діяльність цієї структури, починаючи з правової бази щодо її створення (а це всього лише відомчий наказ МВС України № 1 від 16 січня 1992 року “Про реорганізацію загонів міліції особливого призначення і створення підрозділів швидкого реагування "Беркут"), повинна стати предметом ретельного розслідування.

Українці врешті-решт повинні отримати абсолютно чітку відповідь на питання, де закінчуються межі повноважень цього формування, і наскільки взагалі відповідає закону самий факт його існування?

Борис Такаєв, спеціально для Правосуддя

Источник: http://pravosud.info/news/info/berkut_poza_zakonom_specpdrozdl_mvs_v_centr_skandalu
Категория: Новости Украины | Добавил: Chuvirlol:) (03.12.2012)
Просмотров: 4865 | Комментарии: 12
Всего комментариев: 12
0
1 Chuvirlol:)   (04.12.2012 00:02) [Материал]

0
2 DonBass   (04.12.2012 00:24) [Материал]

0
3 Lider   (04.12.2012 19:47) [Материал]

0
4 Chuvirlol:)   (04.12.2012 22:37) [Материал]

0
5 DonBass   (04.12.2012 23:31) [Материал]

0
6 Denwer   (04.12.2012 23:38) [Материал]

0
7 Chuvirlol:)   (05.12.2012 21:54) [Материал]

0
8 DonBass   (06.12.2012 01:33) [Материал]

0
9 Chuvirlol:)   (06.12.2012 17:13) [Материал]

0
10 pravpro   (06.12.2012 17:53) [Материал]

0
11 DonBass   (07.12.2012 00:34) [Материал]

0
12 Chuvirlol:)   (07.12.2012 03:04) [Материал]


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Приветствую Вас Гость

Облако тегов
Copyright rubezhnoe.com © 2025