Зарег. на сайте Всего: 39781 Новых за месяц: 0 Новых за неделю: 0 Новых вчера: 0 Новых сегодня: 0 Из них Администраторов: 1 Модераторов: 2 Rubezhnoe.Org.Ua Team: Проверенных: 4160 Обычных юзеров: 32403 Забаненных юзеров: 1 Из них Парней: 37396 Девушек: 2382
З дитинства пригадалася одна дивна філософія, яку притримувалася сім'я з трьома дітьми: два хлопця й молодша дівчинка. Філософія ця полягала у сімейній звичці вирішення санітарних питань, а точніше - митті столових приборів - посуди.
Столові прибори (каструлі, сковорідки, миски, тарілки, ложки, виделки, стакани, горнятка), після використання їх на кухні і в столові, складувалися у величезне корито до того часу, коли усі запаси чистих приладів повністю не закінчаться. У середньому цих запасів вистачало на 8 - 10 днів.
Потім господарка цієї сім'ї організовувала своїм синам роботу по перемиванню назбираної за тиждень - півтора посуди. Робота ця у хлопців займала цілий день, і тому у нас - сільської, вуличної дітвори - виникали додаткові проблеми з чисельністю гравців для командних ігор.
Коли ми запитували у хлопців: навіщо вони збирають так багато посуди, а не миють її відразу після їжі?, вони щиро пояснювали, що так краще.
Ми цього відверто не розуміли, а потім поступово звикли до причин їхньої відсутності. Ми вже знали, що, якщо у хлопців посудомийний день, то на увесь день розраховувати на їхню участь у іграх не варто.
Якраз ця філософія спів-падає з філософією щорічних суботників, започаткованих комуністами після революційних подій у десятих роках минулого сторіччя. У світі сьогодні немає країн, які б практикували подібні методи праці, звичайно, крім так званих країн братів по нещастю, які перебували у соціалістичному таборі під диктатурою кремля.
Мабуть, капіталістичні країни теж, як і я у дитинстві, звикли до того, що у колишніх есесеровських країнах прибирають один раз на рік, або тоді, коли смітити стає просто нікуди. З огляду на одне дуже мудре прислів'я: "Чисто не там де прибирають, а там, де не смітять", комуністична традиція, з проведенням щорічних суботників, виглядає просто ганебно.
І насамперед ганьба не у тому, що громадяни беруть участь у безкоштовній праці на благо усієї громади, а у тому що є люди, які пишаються сталою традицією у проведенні подібних громадських заходів.
Любий читачу, давай поглянемо тверезими очима на сьогоднішню ситуацію і за-дамося риторичним питанням: Чи знайдеться сьогодні людина, яка скаже, що започаткована комуністами традиція з проведення суботників є успішна і здатна вирішити хронічну проблему з смітником у місті та на його околиці?
Звичайно, що серед мислячих, ми таких людей не знайдемо. Ну, можливо, серед чиновницької гільдій (яких цілком влаштовує і сьогоднішній рівень їхнього життя, і традиція суботників, і теперішній стан культури громадян) назбирається пара мільйонів. Але на це є дуже просте пояснення: їх це влаштовує тому, що вони до цього йшли, вони ради цього працювали й старалися протягом майже ста років. А сьогодні тупо користуються результатами своїх багаторічних трудів на всю котушку.
Боротися з смітником - це, без сумніву, благородна справа, але, як ми бачимо, дуже малоефективна. Як ми також можемо помітити, що ті покоління, які виховувалися на "червоних" традиціях - суботниках - не мають належного інтелектуального рівня, щоб зрозуміти, що смітити - це, м'яко кажучи, погано. А те, що таких людей у нас в Україні мільйони, наганяє, під час очікування змін на краще, неабиякий смуток.
Щоб покращити санітарний стан у місті однієї лише боротьби з смітником мало. Навіть впровадження методів по боротьбі з причинами виникнення смітника, як показує практика, також не достатньо. Нам необхідно розробити комплексну дієву програму, яка б унеможливлювала виникнення причин по появі смітника в принципі. Звісно, що на блискавичні результати сподіватися не слід, тому що основа причин полягає не тільки у відсутність достатньої кількості сміттєвих кошиків і баків, а у тому, які процеси відбуваються у людському розумі кожного окремо взятого міського мешканця.
Для того, щоб працювати на покращення санітарного рівня з застосуванням людського розуму, просто використовувати засоби інформації - недостатньо, потрібно напрацьовувати дієву методику донесення інформації і покращувати її якість, тобто використовуючи інформацію, формувати у людини думку, яка служитиме для неї мотивом у забезпеченні росту власного культурного рівня.
А тепер давайте задамо собі питання: чи працює наша місцева влада у такому напрямку вирішення міських санітарних питань? або; чи керувалася такими думками, коли змінювала одну комунальну організацію на іншу? Сумніваюся, що відповідь буде: так.
Для завершення своєї думки я пригадав розмову з працівником з "коменерго", яка, я надіюся, слугуватиме для читача красномовним і зрозумілим поясненням того, наскільки усе запущено. Під час нашої розмови жінка вправно виготовляла знаряддя праці з власноруч наламаного сухого бур'яну на пустирі.
- Що ви робити? - питаю я. - Мітлу. - А вас що, хіба роботодавець не забезпечує мітлами? - Та ти що, синок, на світ тільки народився чи що? - дивується двірник. - Які там нах..й мітли?, держаки на мітли і то самі змушені шукати. У перед хоч держаки та проволку видавав..., щоб самі змогли мітлу зробити, а зараз і того х..й дає! - скаржилась жінка. Я не знав, що сказати на почуте, просто попрощавшись пішов, щоб не не набридати, як вияснилося, дитячими питаннями.
На сьогодні міськвиконкомом оголошено загальноміський суботник. Хтось бачив активних громадян на вулиці з санітарними інструментами? Я - жодного.
Мені от цікаво, чому ж колишні комсомольці, які виховувалися "правильно", сьогодні не демонструють той ядерний запал активності, що заповідав їм Ілліч?
SOKYRA,откуда у тебя такой " ядерний запал активності ",что ты так ненавидишь Советский Союз. С тебя национализм так и прет,вот тебя бы и напрягти бы на субботнике
Тем комсомольцам, сокира, что "виховувалися" правильно, уже под 60, они свое время уже отактивничали, теперь пришла твоя "черга" показать, на что способен, кроме ля-ля
Вы знаете, что в обязанности дворника входит только уборка придомовой территории и дворникам не платят за посадку деревьев, кустарников, цветов, а также за их полив и уход за ними. Я не думаю что много человек могут мне возразить, что неухоженная, затоптанная придомовая территория выглядит намного приятнее, чем если у Вашего подъезда растут цветы, деревья и кустарники. И если Вы обратили внимание, то как раз за этими деревьями , цветами и кустарниками ухаживают совсем бескорыстно Ваши соседи по дому. Так может выйти и помочь им полить или прополоть бурьян около подъезда, ведь в основном это делает пожилые люди. А молодым родителям взять и по убирать на детских площадках и возле них ведь там гуляют Ваши дети.
Олєнька, Ви ж помітили, що я вже й так намагаюся не чіпати наш доблесний міськвиконком.
Нехай хлопці та дівчата працюють. Але ж я не можу втриматися, щоб не звернути Вашу увагу, на останню частину моєї теги, у якій Ви зрозумієте, що я не наголошую виключно на тому, щоб комунальники займалися тільки обробкою інформації.
А то, після Вашої маніпуляції, виходить так, що я пропоную тільки це, і зовсім не звертаю увагу на відсутній ріст виробництва праці комунальників на вулиці.
Що стосується комунальників і їхнього робочого обладнання, мені сподобалася фраза Мішель у коментарі під однією інформацією: "получается как у нерадивой хозяйки: губы накрашены, а попа немытая!"
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]