Сьогодні ми знову поговоримо про головне – медичну реформу, про здоров’я та… гроші. Наш співрозмовник — керівник комунальної установи охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської ради – Роман Михайлович Пиж.
Ми поговоримо про те, чи готові лікарі до реформи, що передувало реформуванню? Що таке медична декларація? Як її підписувати?
За словами Романа Михайловича Пижа, з 2 квітня українці можуть вільно обрати свого лікаря: терапевта для дорослого, педіатра для дитини чи сімейного лікаря для усієї сім’ї, за умови що обраний ними заклад вже підключений до системи «Електронне здоров’я».
.JPG)
.JPG)
Міністерство охорони здоров’я затвердило Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форму декларації про вибір лікаря.
Порядок обрання лікаря-первинника передбачає, що пацієнт має право обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від зареєстрованого місця проживання такого пацієнта з числа осіб, які зазначені в договорі про медичне обслуговування населення, укладеному між відповідним надавачем первинної медичної допомоги та Національною службою здоров’я України.
При цьому обрати конкретного лікаря можливо за умови, що кількість пацієнтів, які вже обрали цього лікаря, не перевищує двох тисяч.
Розповідає головний лікар комунальної установи охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської ради – Роман Михайлович Пиж.
Таким чином, обрання лікаря підтверджується підписанням декларації. Пацієнт може подати декларацію самостійно через електронну систему охорони здоров’я (в електронному вигляді) або шляхом звернення до лікарні (у письмовому вигляді).
.JPG)
Одночасний вибір двох або більше лікарів, які надають первинну медичну допомогу, не допускається. При цьому пацієнт може у будь-який час змінити лікаря, подавши нову декларацію, або відмовитися від лікаря без обрання нового лікаря шляхом подання заяви про припинення поданої ним декларації.
При цьому, уразі неможливості обрання лікаря пацієнт має право звернутися до Національної служби здоров’я або його територіальних органів за роз’ясненнями стосовно надавачів первинної медичної допомоги, та для забезпечення пацієнту можливості реалізувати його право на вибір лікаря.
.JPG)
З 1 липня 2018 року усі медичні заклади мають керуватися новим Порядком надання первинної медичної допомоги, який затвердили у Міністерстві охорони здоров’я.
Наказ № 504 «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги» визначає список послуг первинної медичної допомоги, вартість яких компенсовуватиме держава через Національну Службу Здоров’я України (НСЗУ).
.JPG)
Так, терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я (чи станом здоров’я дитини), ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами.
За потреби лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.
Сімейний лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.
У компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Також він видаватиме потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.
Згідно з Порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900. Розповідає Роман Михайлович Пиж.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
Источник: http://paralel-media.com.ua/p79675.html |